0
0 položek

Žádné produkty v košíku.

Tlumení vibrací - držáky na motorku Peak Design

Pokud se zajímáte o držáky telefonu na motorku, určitě narazíte na příběhy o poškození telefonu způsobeném vibracemi. Chytré telefony se stále zdokonalují a jejich vnitřnosti se stávají stále složitějšími — v důsledku toho i náchylnějšími k poškození vlivem vibrací. Bez ohledu na to, jak a kde na motorce jezdíte máme několik zatraceně dobrých důvodů tvrdit, že váš telefon bude nejbezpečnější právě v držáku Peak Design.

Proč? Zkrátka proto, že jsme náš systém od základu navrhli tak, aby chránil moderní smartphony před škodlivými vibracemi, které většina motocyklů způsobuje. Také jsme ho důkladně otestovali na stovkách telefonů, jezdců, motorek a terénů po celém světě.

Chcete-li rychle nahlédnout do vývoje naší technologie tlumení vibrací, podívejte se na toto video:

Pro delší a podrobnější příběh jsme nechali Maxe (inženýra z filmu výše, mimochodem bývalého zaměstnance Apple) napsat delší článek:

MAX MALONEY O OCHRANĚ PROTI VIBRACÍM

Ahoj lidi, tady Max. Začneme tady: vibrace způsobené motory motocyklů jsou pro moderní fotoaparáty smartphonů velmi reálnou hrozbou. Tyto fotoaparáty mají ve svých systémech OIS (optická stabilizace obrazu) a ostření několik jemných pohyblivých částí, které jsou poměrně odolné vůči poškození při běžném každodenním používání, ale JSOU náchylné k vnitřnímu poškození v důsledku trvalých vibrací vyšších frekvencí — tedy hlavně těch, které se na telefon přenesou při pevném připevnění k řídítkům motocyklů.

Většina současných držáků smartphonů na motocykly tento problém řeší jedním ze dvou způsobů. Buď je telefon upevněn volně na gumovém úchytu nebo drží telefon velmi pevně, ale je k němu nabízen přídavný modul pod držák, který je navržen tak, aby tyto škodlivé vibrace pohlcoval.

Díky tomu, že jsme náš připevňovací systém pro motocykly navrhovali od samého počátku s plným vědomím tohoto potenciálního problému, integrovali jsme do každého držáku na motocykl, který vyrábíme, pokročilý tlumič vibrací navržený na míru. Nejedná se o volitelný doplněk, u kterého byste si kladli otázku, zda jej opravdu potřebujete. Je plně integrovaný, a proto je menší, štíhlejší a kýve se méně než konkurenční držáky.

Vývoj tohoto tlumiče vibrací byl jedním z nejdůkladnějších technických vývojů, které jsme kdy provedli. Na začátku vývoje jsme se naučili, jak spolehlivě zničit kamerový systém iPhonu při zhruba 400 kilometrech jízdy ve vysokých otáčkách na malém "bzučivém" jednoválcovém motocyklu Honda o objemu 300 cm3. Tento motocykl (vlastněný naším ajťákem) se stal naší testovací mulou pro více než 15 prototypů a nespočet konstrukčních úprav vedoucích k našemu finálnímu produktu. Během tohoto vývoje jsme naši práci křížově ověřovali na všech ostatních motocyklech, na kterých jezdili naši zaměstnanci a blízcí přátelé, a také ve zkušebnách s vysoce pokročilými vibračními testovacími stroji používanými pro testování vojenských a leteckých komponentů.

Poté jsme dosáhli bodu, kdy jsme měli z naší konstrukce tlumiče skvělý pocit a v naší testovací skupině jsme zaznamenali nulovou poruchovost. Přesto jsme chtěli najet více kilometrů, abychom si byli naprosto jisti, že je tato konstrukce absolutně neprůstřelná. Proto jsme spustili nejrozsáhlejší program beta testování, jaký kdy společnost Peak Design uskutečnila. Zapojili jsme 79 nových testerů ve 12 různých zemích se všemi možnými typy motocyklů. Ti pak během následujících 6 měsíců najeli 220 000 km po asfaltu, dlažbě, štěrku a hlíně. Jeden z našich testerů dokonce ujel se svým motocyklem 8000 km v terénu během jeho velkého offroad dobrodružství v Patagonii! Výsledky tohoto beta testu byly fenomenální: u testerů, kteří používali kryty Peak Design, jsme nezaznamenali žádné selhání nebo poškození. Zaznamenali jsme pouze jedno selhání fotoaparátu způsobené vibracemi motocyklu u testera používajícího kryt jiné značky než Peak Design a náš univerzální adaptér (který neobsahuje tlumič vibrací). Můžeme tak s jistotou říci, že naše držáky a pouzdra na motocykl poskytují vynikající ochranu proti poškození vibracemi.

Pokud byste přesto zaznamenali poškození fotoaparátu telefonu způsobené vibracemi v důsledku používání našich držáků na motocykl, obraťte se na náš tým zákaznického servisu (info@peakdesign.com). Já a tým inženýrů budeme mít pravděpodobně spoustu doplňujících otázek a náš tým zákaznického servisu vám bude chtít pomoci vrátit se zpět na silnici.

ZÁRUČNÍ PODMÍNKY PRO NAŠE PRODUKTY

Na všechny produkty Peak Design je poskytována doživotní záruka. Pokud se cokoli z naší produkce stane nefunkčním nebo vadným, zdarma to opravíme nebo vyměníme. Udělali jsme to tisíckrát a tisíckrát bez jakýchkoli otázek.

Tato naše politika se nevztahuje na věci, které nevyrábíme — jako jsou fotoaparáty, telefony nebo vy sami (takže na sebe dávejte pozor).

Přesto jsme si maximálně jisti schopností našeho systému chránit telefon před vibracemi. Pokud se domníváte, že naše držáky na motocykly způsobily poškození vašeho telefonu v důsledku vibrací, chceme mít šanci vše napravit. Napište nám prosím na adresu info@peakdesign.com a podrobně popište situaci. Uveďte všechny produkty, které jste používali (kryt, držák a model telefonu), a také značku/model/rok a typ motoru vašeho motocyklu. Řekněte nám, jaký druh jízdy (a v jakém terénu) jste provozovali před vznikem poškození. Uděláme vše pro to, abychom se o vás postarali.

OneFive s.r.o. (zastoupení Peak Design pro ČR a SK) - Obchodní podmínky
cart
CZK Česká koruna
EUR Euro